"Ochrona bioróżnorodności gleby warunkiem zdrowia obecnych i przyszłych pokoleń"

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

XXV JESIENNE TARGI OGRODNICZE

W dniach 7-8 września 2019 r. w Starym Polu k. Elbląga odbyły się XXV Jesienne Targi Ogrodnicze - impreza promocyjno-doradcza dla rolnictwa, ogrodnictwa i obszarów wiejskich regionu Żuław, organizowana przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Wykonawcy projektu BIOGLEBA prowadzili działania edukacyjno-promocyjne podczas Targów. Przekazywali materiały szkoleniowe, ulotki, zaproszenia na konferencję naukową. Prezentowali także wystawę mikroorganizmów glebowych na pożywkach stałych. Stoisko projektowe cieszyło się dużym zainteresowaniem Odwiedzających.

W czasie Targów zaprezentowane zostały firmy z całego kraju, oferujące m.in.: materiał szkółkarski – owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny cebulowe oraz nasiona. Nie zabrakło stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów. Na Targach byli obecni również producenci i dystrybutorzy z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem, firmy oferujące nawozy i środki ochrony roślin, obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze.

Jesienne Targi to nie tylko spotkania handlowe, to również spotkanie z polską tradycją i folklorem. Podczas Targów odbył się XXIV Staropolski Przegląd Piosenki Biesiadnej. Jak co roku, Targom towarzyszyła wystawa rzemiosła artystycznego oraz produktów regionalnych i tradycyjnych.

 

POWIĄZANE TAGI:

© 2018 Instytut Ogrodnictwa