Skip to content

Florovit AGRO wapno nawozowe granulowane PMG

Florovit AGRO wapno nawozowe granulowane PMG

Wapno Granulowane PMG to wysokiej jakości nawóz o reaktywności 100% zawierający dodatki mikroorganizmów i kwasów humusowych. Odpowiednio dobrane szczepy mikroorganizmów glebowych o wysokiej koncentracji wpływają na:szybki rozkład resztek pożniwnych, hamują rozwój chorób grzybowych w glebie (w tym kiły kapuścianej), na długo poprawiają mikroflorę bakteryjną gleby.

Numer zezwolenia

Decyzja MRiRW Nr 574/19

Opis działania

Brak

Skład nawozu

40,0% (CaO) tlenek wapnia całkowity, 106 jtk/g bakterie z grupy Bacillus spp. Liczba zobojętnienia – min. 42; Reaktywność – 100%

Formulacja

Nawóz granulowany

Dostępne opakowania

worek 25kg i worek big bag 500kg

Uwagi dotyczące stosowania

Wapno PMG to nawóz, który powstał w oparciu o wieloletnie badania Instytutów Naukowych w obliczu degradacji polskich gleb, spowodowanej intensyfikacją upraw, nawożeniem, stosowaniem dużej ilości środków ochrony roślin i monokultury. W wyniku stosowania Wapna Nawozowego Granulowanego PMG wzrasta zawartość składników pokarmowych w glebie oraz wzrasta o ok. 30% przyswajanie NPK, można więc stosować mniejsze ilości nawozów, środków ochrony roślin, a uzyskiwane plony są większe.

Dawkowanie
  • nawóz stosować poprzez wysiew za pomocą rozsiewaczy nawozowych w dawkach od 300 do 900kg/ha. Wielkość dawki uzależniona jest od pH gleby oraz wymagań rośliny, która będzie uprawiana.
Udostępnij na: