Skip to content

Nawóz organiczno – mineralny SLAFER

Nawóz organiczno – mineralny SLAFER

Nawóz organiczno-mineralny „SLAFER” przeznaczony jest do nawożenia upraw sadowniczych oraz trawników (zarówno przed, jak i w trakcie uprawy).

Numer zezwolenia

Decyzja MRiRW Nr 709/22

Opis działania

Nawóz mineralno-organiczny (3w1), stanowi połączenie łupków karbońskich, materii organicznej i pożytecznych mikroorganizmów. Nawóz ten wpływa pozytywnie na rozwój roślin i przyczynia się do poprawy właściwości bio-fizyko-chemiczne gleb ciężkich, zwięzłych i piaszczystych, poprzez: poprawę zdolności sorpcyjnej gleby, zwiększenie zawartość dostępnych dla roślin składników mineralnych, przeciwdziałanie degradacji gleby. Ponadto, zastosowane pożyteczne szczepy bakterii Bacillus z jednej strony zwiększają dostępność i możliwość pobierania jonów składników mineralnych przez rośliny – co za tym idzie wpływają biostymulacyjnie na wzrost i plonowanie roślin, a z drugiej strony działają ochronnie, ograniczając rozwój patogenów w glebie i zwiększając odporność roślin na choroby infekcyjne.

Skład nawozu

Azot (N) = 1,20%, Fosfor (P2O5) = 0,40 %, Potas (K2O) = 0,25%
Zawartość substancji organicznej, co najmniej 30%. Nawóz zawiera również w swoim składzie inne makro- i mikroelementy (tj. magnez, cynk, miedź, wapń, żelazo, mangan, siarka, sód) oraz składniki dobroczynne tj. krzem.

Formulacja

Nawóz płynny

Dostępne opakowania

100 kg, 500 kg

Uwagi dotyczące stosowania

Nawóz organiczno-mineralny „SLAFER” przeznaczony jest do nawożenie upraw sadowniczych oraz trawników (zarówno przed, jak i w trakcie uprawy). Szczególnie polecany jest do stosowania  na glebach o niskiej zawartości substancji organicznej (próchnicy) – gleby piaszczyste i gliniaste oraz na gleby kwaśne. Badania przeprowadzone w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach wskazywały na dużą skuteczność nawozu w stymulacji wzrostu i plonowania roślin oraz w poprawie żyzności gleb uprawnych. Może być stosowany na wszystkie typy gleb poprzez rozlewanie nawozu na powierzchnię gleby wprowadzanie nawozu do gleby, jako oprysk lub poprzez fertygację.

Dawkowanie

3-5 ton/ha

Udostępnij na: