Instytut Ogrodnictwa – PIB zaprasza na Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy serdecznie zaprasza na 45.  Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw, które odbędzie się w dniach 10  – 11  września 2022 roku w Skierniewicach.

SŚKOW to obecnie największa w regionie, impreza kulturalno-naukowo-handlowa o charakterze ogrodniczym, podczas której prezentowany jest m.in. dorobek naukowy Instytutu Ogrodnictwa – PIB oraz potencjał kulturalny Miasta. Od pierwszych edycji SŚKOiW przyciąga dziesiątki tysięcy gości z całego kraju poszukujących nowinek ogrodniczych, wrażeń kulturalnych oraz atrakcji kulinarnych.

W ramach organizowanych w tym czasie wydarzeń Instytut Ogrodnictwa − PIB tworzy między innymi, cieszącą się bardzo dużym zainteresowaniem, wystawę kwiatów, owoców i warzyw. Każdego roku łączy ona fascynację przyrodą i światem sztuki, a jednocześnie zwraca uwagę na ważkie kwestie, takie jak aktualne wyzwania związane ze zmianami klimatu czy wpływ roślinności na jakość naszego życia.

Nowością w tegorocznej edycji Święta, przygotowaną przez naszą jednostkę, jest kiermasz wystawienniczo – handlowy „Jedz zdrowo, żyj zdrowo”, który zlokalizowany będzie przy ul.  Reymonta 18. Do prezentacji swojej oferty na tym kiermaszu zaprosiliśmy przedsiębiorców i grupy producenckie, których zaliczamy do grona „Przyjaciół Instytutu”, gdyż chętnie podejmują z nami współpracę ufając naszym kompetencjom, inspirując nas i wspierając w tworzeniu i wdrażaniu innowacji. Część produktów oferowana na kiermaszu jest efektem projektów realizowanych wspólnie z IO-PIB. Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie, podobnie jak kiermasz ogrodniczy odbywający się na terenie Osady Pałacowej, na stałe wpisze się w program Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Serdecznie zapraszamy również do bezpłatnego zwiedzania Pałacu Prymasowskiego – siedziby Instytutu Ogrodnictwa – PIB wraz z przewodnikiem.

W tym roku, po raz kolejny partnerem Instytutu podczas wydarzenia jest Spółka Warszawski Rolno- Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. – najlepsze miejsce do hurtowej sprzedaży owoców, warzyw i kwiatów w Polsce.

Zapraszamy do Skierniewic

Agenda