Skip to content

Inauguracyjne spotkanie konsorcjum projektu HARVBOT

Skierniewice, 5 lipca 2023 r.

W dniu 5 lipca odbyło się pierwsze spotkanie konsorcjantów, którzy realizują projekt HARVBOT pt. „Ekonomiczna, autonomiczna maszyna o konstrukcji modułowej do identyfikacji i zbioru jabłek z wykorzystaniem sztucznej inteligencji”. Ten innowacyjny projekt otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu NCBiR INFOSTRATEG IV.

Spotkanie miało charakter roboczy i dostarczyło wielu cennych informacji. Przedstawiciele lidera projektu, renomowanej firmy Inwebit z Poznania, mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym komercyjnym sadem jabłoniowym znajdującym się w gminie Błędów oraz z sortownią owoców Spółdzielni Ogrodniczej w Grójcu. Część ta została przygotowana przez klaster „Polska Natura”, którego rola jako gospodarza była nieoceniona.

Drugą część spotkania zorganizowano w Zakładzie Agroinżynierii Instytutu Ogrodnictwa – PIB w Skierniewicach. Podczas tego etapu omawiano prace już wykonane oraz skupiono się na najważniejszych problemach, które stoją przed partnerami projektu w najbliższych miesiącach. Było to ważne forum do wymiany poglądów i ustalenia strategii dalszych działań.

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: