Skip to content

Odmiany – podkładki

PODKŁADKI GRUSZY

BELIA
DORIA
ELIA
PIGWA S1

PODKŁADKI JABŁONI

P 14
Wegetatywna podkładka półkarłowa dla jabłoni, o sile wzrostu zbliżonej lub nieco większej od M.26. Wytrzymałośćna mróz średnio wysoka. Podatnośćna parcha niska, na mączniaka średnia, na zarazę ogniową średnia. Dobrze zrasta się z wszystkimi odmianami uprawianymi w Polsce.

P 16
Wegetatywna podkładka karłowa dla jabłoni, o sile wzrostu zbliżonej do M.9. Wytrzymałość na mróz średnia do niskiej, zbliżona do podkładki M.9. Podatność na parcha niska, na mączniaka średnia, zgniliznę pierścieniową podstawy pnia średnia, zarazę ogniową wysoka. Dobrze zrasta się z wszystkimi odmianami polecanymi do uprawy w Polsce. Wyróżnia się wysoką plennością odmian na niej szczepionych.

P 22
Wegetatywna podkładka karłowa dla jabłoni. Wytrzymałość na mróz wysoka. Podatność na parcha i mączniak niska, zgniliznę pierścieniową podstawy pnia średnia, zarazę ogniową niska. Odmiany szczepione na P 22 wymagają stosowania podpór i powinny być uprawiane na żyznych glebach o uregulowanych stosunkach wodnych lub przy stosowaniu nawadniania.

P 59
Wegetatywna podkładka karłowa dla jabłoni o nieco mniejszej sile wzrostu od M.9. Wytrzymałość na mróz dość wysoka, podobna do podkładki M.26. Podatność na parcha i mączniaka niska, zgniliznę pierścieniową podstawy pnia średnia, zarazę ogniową niska. Odmiany szczepione na P 59 wymagają stosowania podpór.

P 60
Podkładka wegetatywna, o sile wzrostu pośredniej pomiędzy podkładkami karłowymi i półkarłowymi (między M.9 a M.26). Wytrzymałość na mróz dość wysoka, zbliżona do M.26. Podatność na parcha i mączniaka niska, zgniliznę pierścieniową podstawy pnia średnia, zarazę ogniową niska. Odmiany szczepione na P 60 wymagają stosowania podpór. Podkładka dobrze zrasta się z odmianami polecanymi do uprawy w Polsce.

P 66
P 66 jest wartościową karłową podkładką wegetatywną, ze względu na wytrzymałość na mróz oraz na niską podatność na ważne gospodarczo choroby. Dobrze zrasta się z wieloma odmianami jabłoni, może więc być alternatywą dla standardowej podkładki M.9.

P 67
P 67 jest wartościową karłową podkładką wegetatywną, ze względu na wytrzymałość na mróz oraz na niską podatność na ważne gospodarczo choroby. Dobrze zrasta się z wieloma odmianami jabłoni, może więc być alternatywą dla standardowej podkładki M.9.

PODKŁADKI ŚLIWY
ALINA Ałycza-5
AGATA
AMELIA
ANNA

PODKŁADKI WIŚNI
PIAST
POPIEL

WSTAWKI DLA CZEREŚNI
FRUTANA

Udostępnij na: