Skip to content

Zmarł mgr inż. Władysław Kozerski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 27 lutego 2021 roku, w wieku 72 lat zmarł nagle


Śp.

mgr inż. Władysław Kozerski


Absolwent Wydziału Ogrodniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po ukończeniu studiów, jesienią 1975 r. rozpoczął pracę w Instytucie Warzywnictwa w Skierniewicach, początkowo na stanowisku stażysty, a następnie technologa – agrotechnika. W styczniu 1977 został zatrudniony w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Prusach, na stanowisku kierownika sadu, a następnie awansował na kierownika gospodarstwa. W Prusach pracował do 1989 r. W latach 1989–2003 prowadził własne gospodarstwo szkółkarskie w Dębowej Górze k/Skierniewic. Wiosną 2003 r. został powołany na stanowisko pełniącego obowiązki Zastępcy Dyrektora Ośrodka Elitarnego Materiału Szkółkarskiego Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Prusach. Od 2006 r. do przejścia na emeryturę w 2015 r., był Dyrektorem OEMS w Prusach.
Pamiętamy go jako człowieka pełnego energii i entuzjazmu, powszechnie znanego w środowisku polskich producentów materiału szkółkarskiego roślin sadowniczych.

Cześć Jego Pamięci


Pożegnanie Zmarłego nastąpi 13 marca 2021 r. (sobota) o godz. 12.00 w kaplicy cmentarnej pw. Wszystkich Świętych w Skierniewicach przy ul. Strobowskiej 19, gdzie o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta. Dalsze uroczystości pogrzebowe odbędą się także na Cmentarzu Komunalnym w Skierniewicach.


Dyrekcja oraz Pracownicy
Instytutu Ogrodnictwa − PIB

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: