Skip to content

Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy w czołówce instytutów badawczych w programie Horyzont Europa

W rankingu efektywności pozyskiwania środków w ramach Horyzontu Europa Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy znalazł się na 2 miejscu wśród instytutów badawczych w Polsce. Łączna wartość dofinansowania pozyskanego przez Instytut w tym programie to niemal 3,1 mln €. Dzięki uzyskanym środkom aktualnie realizowanych jest 11 projektów w konsorcjach międzynarodowych.

Ponadto nasza jednostka jest jedynym instytutem badawczym w Polsce, która może pochwalić się koordynacją aż dwóch projektów dofinansowanych z programu Horyzont Europa. Realizacja projektów Spin-Fert (Mission Soil) oraz HortiFoodTrends (Twinning) – rusza już 1 czerwca 2024 r.

Instytut Ogrodnictwa – PIB realizuje również 2 projekty w ramach Programu Działań na Rzecz Środowiska i Klimatu (LIFE) – SoilLifeBoats oraz AGROWISE.

Uczestnictwo w projektach międzynarodowych jest znakomitą okazją do zaprezentowania dokonań i potencjału Instytut Ogrodnictwa – PIB na arenie międzynarodowej oraz nabycia cennych doświadczeń w innowacyjnych projektach z udziałem uznanych partnerów zagranicznych.

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: