Skip to content

Konferencja florystyczna „The Power of Flower”

W dniach 12-13 września 2020 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbyła się konferencja florystyczna „The Power of Flower”. Wydarzenie zorganizowane przez Zarząd Główny SITO oraz  Podkarpacki Klub Florystów SITO Rzeszów miało na celu stworzenie przestrzeni, gdzie spotkają się międzynarodowe gwiazdy florystyki oraz kadra naukowa, by porozmawiać o przyszłości branży, wymienić się doświadczeniami, nawiązać relacje biznesowe i pokazać, że z kwiatów można ułożyć nie tylko proste bukiety, ale także prawdziwe dzieła sztuki.

Podczas debaty pt. „Profesjonalna edukacja florystyczna w Polsce” Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa – prof. dr hab. Dorota Konopacka, mówiła między innymi o potrzebie rzetelnego kształcenia kadry młodych fachowców oraz o nawiązaniu współpracy z naszą jednostką w tym zakresie.

W programie znalazły się również wykłady poruszające tematy hortiterapii, edukacji florystycznej i symbolice roślin oraz pokazy układania kompozycji prowadzone przez wybitnych florystów.

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: