Skip to content

Konferencja MRiRW „Chroniąc rośliny – chronisz życie”

W czwartek 23.01.2020 r. w siedzibie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi odbyła się konferencja pod hasłem „Chroniąc rośliny – chronisz życie” zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konferencja wpisała się w szereg imprez związanych z obchodami Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin. Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zauważył, że w tym roku ze szczególną troską zastanawiamy się nad tym, jak dbać o rośliny. Jednocześnie podkreślił, że dobre rolnictwo to takie, które nie niszczy przyrody, a w sposób racjonalny wykorzystuje jej zasoby naturalne.

W konferencji wzięli udział dyrektorzy i pracownicy instytutów branżowych MRiRW oraz m.in. uczniowie i studenci związani z kierunkami rolniczymi. Instytut Ogrodnictwa reprezentowały prof. dr hab. Joanna Puławska i dr hab. Grażyna Soika, prof. IO,  które w referacie przedstawiły wyniki badań ostatnich lat nad nowymi zagrożeniami w produkcji ogrodniczej ze strony agrofagów.


Zdjęcia 1, 2, 3, 4  pochodzą z Serwisu Rzeczpospolitej Polskiej https://www.gov.pl/web/rolnictwo/chroniac-rosliny–chronisz-zycie

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: