Skip to content

Konferencja Upowszechnieniowo-Wdrożeniową Nauka–Praktyce

W dniu 16 grudnia 2020 r. w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach odbyła się online Konferencja Upowszechnieniowo-Wdrożeniową Nauka–Praktyce: program wieloletni „Działania na rzecz poprawy konkurencyjności i innowacyjności sektora ogrodniczego z uwzględnieniem jakości i bezpieczeństwa żywności oraz ochrony środowiska naturalnego”– podsumowanie realizacji zadań w latach 2015–2020, transmitowana za pośrednictwem internetowej platformy streamingowej na serwisie YouTube.

W konferencji, którą otworzył prof. dr hab. Stanisław Kaniszewski – Zastępca Dyrektora ds. Naukowych, aktywny udział wzięło 160 osób, stale oglądających transmisję realizowaną na żywo z budynku Pałacu Prymasowskiego będącego siedzibą Instytutu Ogrodnictwa. Do dnia 21 grudnia transmisję obejrzały 792 osoby. Liczba ta stale rośnie ponieważ wciąż istnieje możliwość zapoznania się z zarejestrowaną treścią na portalu YouTube. (https://www.youtube.com/watch?v=NtKO4EFjKrc). „Na żywo” konferencję śledzili m.in. producenci, przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Inspektoratów Ochrony Roślin i Nasiennictwa, prasy specjalistycznej, uczelni wyższych, nauczyciele szkół rolniczych oraz reprezentanci firm branżowych.

Podczas konferencji, popularyzującej uzyskane podczas 6 lat wyniki, zaprezentowano 20 referatów z zakresu sadownictwa, warzywnictwa, roślin ozdobnych i pszczelnictwa, nawiązujących tematycznie do 20 zadań z pięciu podstawowych obszarów tego Programu tj.:

1 − Postęp biologiczny
2 − Bezpieczeństwo żywności i ochrony środowiska
3 − Rozwój zrównoważonych metod produkcji ogrodniczej
4 − Działania na rzecz rozwoju pszczelarstwa w warunkach zmieniającego się środowiska
5 − Upowszechnianie i wdrażanie wiedzy na rzecz poprawy konkurencyjności i innowacyjności sektora ogrodniczego z uwzględnieniem jakości i bezpieczeństwa żywności oraz ochrony środowiska naturalnego.

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: