Skip to content

Szkolenie on-line pt. “Wykorzystanie Internetowej Platformy wspomagania decyzji nawodnieniowych do prowadzenia nawadniania i fertygacji roślin ogrodniczych”

30 czerwca 2020 r. w Instytucie Ogrodnictwa, z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, przeprowadzono w trybie on-line szkolenie pt. „Wykorzystanie Internetowej Platformy wspomagania decyzji nawodnieniowych do prowadzenia nawadniania i fertygacji roślin ogrodniczych”, przygotowane w ramach zadań 3.1 i 5.1 Programu Wieloletniego „Działania na rzecz poprawy konkurencyjności i innowacyjności sektora ogrodniczego z uwzględnieniem jakości i bezpieczeństwa żywności oraz ochrony środowiska naturalnego”.

Po zarejestrowaniu na szkolenie każdy z uczestników otrzymał link do pobrania programu TrueConf, umożliwiający uczestnictwo w wideokonferencji. Koordynatorem szkolenia był prof. dr hab. Waldemar Treder, który zapoznał uczestników ze strukturą i funkcjonalnością internetowego serwisu IPWDN oraz metodami szacowania potrzeb wodnych roślin w oparciu o dostępne tam dane i programy. Uczestnicy spotkania mogli także nauczyć się  korzystać z aplikacji komputerowych dotyczących fertygacji.

W szkoleniu uczestniczyło 67 osób, wśród których byli producenci, doradcy z Ośrodków Rolniczych, przedstawiciele firm branżowych, uczelni wyższych oraz nauczyciele szkół rolniczych.

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: