Skip to content

Szkolenie z zakresu komercjalizacji i transferu technologii w ramach projektu HortiFoodTrends

Skierniewice, 24 czerwca 2025 r.

24 czerwca br. odbyło się szkolenie poświęcone zagadnieniom komercjalizacji i transferu technologii, zorganizowane w ramach międzynarodowego projektu HortiFoodTrends. Spotkanie było skierowane zarówno do kadry administracyjnej, jak i do naukowców na różnych etapach kariery zawodowej. Miało na celu wsparcie uczestników w rozwijaniu umiejętności związanych z praktycznym wykorzystaniem wyników badań.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi ochrony własności intelektualnej, współpracy z firmami oraz sposobami wdrażania wyników badań do praktyki. Duży nacisk położono na to, jak skutecznie łączyć naukę z biznesem i jak przekładać wiedzę na konkretne rozwiązania. W roli wykładowców wystąpili: Adam Kaźmierczak z Instytutu Ogrodnictwa – PIB oraz dr inż. Magdalena Kukowska-Kaszuba, Dyrektor Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Szkolenie było częścią działań realizowanych w ramach projektu HortiFoodTrends, którego celem jest opracowanie nowoczesnych i zdrowych produktów spożywczych. Projekt zakłada współpracę Instytutu Ogrodnictwa – PIB z uznanymi ośrodkami naukowymi z Europy: Københavns Universitet (UCPH), Association Groupe ESA (GROUPE ESA) oraz Centre de Recherche de l’Institut Lyfe (LYFE). Prace prowadzone są w formule Living Lab, z uwzględnieniem potrzeb konsumentów i branży przetwórstwa spożywczego.

Oprócz części badawczo-rozwojowej, projekt HortiFoodTrends przewiduje także wymianę doświadczeń między naukowcami oraz działania wspierające rozwój umiejętności administracyjnych i zarządzania. Dzięki temu szkolenie było ważnym krokiem w kierunku lepszego wykorzystania wyników badań w praktyce i wzmocnienia instytucji biorących udział w projekcie.

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: