Skip to content

Warsztaty florystyczne

W dniach 20-22 października 2021 r. odbyły się w Instytucie Ogrodnictwa – PIB warsztaty florystyczne dla nauczycieli ogrodnictwa i architektury krajobrazu, zorganizowane przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie we współpracy z Zakładem Upowszechniania i Promocji IO-PIB.

Zajęcia prowadziła Pani mgr inż. Elżbieta Kosydar − Prezes Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. Pani Prezes jest znanym mistrzem florystyki, zawód ogrodnika połączyła z pasją układania artystycznych kompozycji kwiatowych. Holenderski Instytut Kształcenia Nauczycieli STOAS i Europejska Akademia Aranżacji Florystycznych EFDA nadały jej tytuł instruktora florystyki. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach florystycznych i autorka nagrodzonych stoisk na międzynarodowych wystawach, nauczycielka florystyki w Szkole Policealnej Wizażu i Stylizacji w Rzeszowie. Autorka szeregu książek, w których przekazuje zdobytą wiedzę i bogate doświadczenie nowym pokoleniom florystów.

W trakcie warsztatów uczestniczki mogły zapoznać się z zasadami i technikami kompozycji florystycznych oraz wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce: tworząc bukiety okolicznościowe, wianki z suszonych materiałów, stroiki bożonarodzeniowe, a także wykonując roślinną dekorację stołów.

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: