Skip to content

XIV Europejskie Forum Gospodarcze w Łodzi

Europejskie Forum Gospodarcze to cykliczne wydarzenie organizowane przez Województwo Łódzkie, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez gospodarczych w kraju. Podczas tegorocznej edycji do udziału w jednym z paneli została zaproszona prof. dr hab. Dorota Konopacka – dyrektor Instytutu Ogrodnictwa – PIB.

Program Europejskiego Forum Gospodarczego obejmuje tematy m.in. z zakresu: innowacyjności i konkurencyjności firm z grupy MŚP, handlu zagranicznego, pozyskania nowych rynków zbytu, nowych technologii czy zarządzania i rozwoju przedsiębiorstw.

Jest to doskonała platforma wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami – szczególnie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, przedstawicielami państwowych instytucji oraz międzynarodowych korporacji. Zwiększa szanse na poszerzenie sieci kontaktów czy znalezienie potencjalnych klientów. Swobodna i przyjazna atmosfera sprzyja szukaniu sposobów na rozwiązywanie wspólnych, branżowych problemów.

27 października odbywała się sesja panelowa zatytułowana FUNDUSZE EUROPEJSKIE “NA STÓŁ”. W dyskusji wzięli udział: dr Radosław Dziuba (dyrektor, Sieć Badawcza Łukasiewicz − Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych), Łukasz Stajuda (dyrektor, Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi) oraz prof. dr hab. Dorota Konopacka (dyrektor naszej jednostki). Moderatorem panelu był Maciej Główka (ekspert z zakresu Funduszy Unijnych). W trakcie dyskusji zaproszeni eksperci odpowiadali na pytania: „Jak fundusze europejskie zmieniają polskie przedsiębiorstwa?”, „Jaka jest droga od pomysłu, przez badania do zwiększenia konkurencyjności i rozwoju firmy?” oraz dzielili się swoimi doświadczeniami na temat gospodarowania środkami przyznanymi ich instytucjom w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: