Skip to content

XXXVI Pielgrzymka Polskich Ogrodników na Jasną Górę

14 czerwca 2020 roku, w okrojonym zakresie, odbyła się 36 Ogólnopolska Pielgrzymka Polskich Ogrodników na Jasną Górę. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w pielgrzymce uczestniczyły tylko reprezentanci środowisk ogrodniczych m.in. z Poznania, Skierniewic, Łodzi, Grójca i Lublina. Organizatorem tegorocznej pielgrzymki był Regionalny Związek Ogrodniczy Częstochowa pod przewodnictwem pana wiceprezesa Mariana Goseckiego.

Podczas Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu ogrodnicy, delegacje członków stowarzyszeń i organizacji ogrodniczych oraz pracownicy Instytutu Ogrodnictwa wraz z dr hab.  Dorotą Konopacką, prof. IO – Dyrektorem IO, zawierzyli siebie, swoją pracę Matce Bożej, prosząc o ochronę przed klęskami żywiołowymi, dobre plony i o oddalenie pandemii koronawirusa.

Po jasnogórskich obradach, podczas których rozmawiano o sytuacji polskiego ogrodnictwa, uczestnicy udali się na cmentarz Kule, gdzie złożyli kwiaty na grobie śp. Bogdana Jastrzębskiego, inicjatora Ogólnopolskich Pielgrzymek Ogrodników na Jasną Górę.

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: