Skip to content

Zmarł dr Andrzej Jerzy Ruszkowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 94 lat odszedł od nas

Śp.
dr Andrzej Jerzy Ruszkowski

emerytowany pracownik naukowy Instytutu Ochrony Roślin, Instytutu Upraw i Nawożenia Gleby oraz Instytutu Ogrodnictwa – PIB Zakładu Pszczelnictwa w Puławach. Pracę w ówczesnym Oddziale Pszczelnictwa podjął w 1970 roku w Zakładzie Zapylania Roślin, w której pracował do czasu przejścia na emeryturę w 2001 roku.

Docent Andrzej Ruszkowski specjalizował się w zagadnieniach z zakresu entomologii stosowanej. Jego zainteresowania naukowe skupiały się na poznawaniu biologii owadów zapylających, znaczenia gospodarczego pszczół samotnic, a także badaniu i zapewnieniu taśm pokarmowych dla różnych gatunków trzmieli. Kontynuował pracę swojego ojca, prof. dr hab. Jana Ruszkowskiego, nad zebraniem i usystematyzowaniem polskojęzycznego nazewnictwa owadów, publikując m.in. dwuczęściowy „Słownik polskich nazw owadów”.

Przez szereg lat kierował Zespołem Badawczym Owadów Zapylających w Oddziale Pszczelnictwa Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Puławach.

Pozostanie w naszej pamięci jako Osoba nadzwyczaj skromna, życzliwa, chętnie służąca pomocą i radą. Był lubiany i szanowany przez wszystkich, którzy Go znali i z Nim pracowali.

Cześć Jego Pamięci!

Pożegnanie dr Andrzeja Ruszkowskiego odbędzie się 04 kwietnia 2023 r, o godz. 1230 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach, następnie uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu parafialnym przy ulicy Piaskowej.

Najbliższym Pana docenta wyrazy głębokiego współczucia składają Dyrekcja i Rada Naukowa Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Skierniewicach oraz Kierownik i pracownicy Zakładu Pszczelnictwa IO-PIB w Puławach.

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: