Skip to content

Zmarł Prof. nadzw. Eugeniusz Szwonek

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 listopada 2021 roku zmarł


Śp.

Prof. nadzw. Eugeniusz Szwonek


wieloletni pracownik skierniewickich instytutów
.

W 1965 roku ukończył studia na kierunku Chemia Rolnicza w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Zatrudniony w Instytucie Warzywnictwa od 1965 roku. W latach 1969-1970 przebywał na stażu naukowym w USA, na Uniwersytecie Purdue Univerity, Lofoyette, Indiana. W 1971 roku ukończył Podyplomowe Studium Radiochemii UW uzyskując dyplom specjalisty radiochemika, a w roku 1975 – na Wydziale Ogrodniczym SGGW w Warszawie uzyskał stopień doktora nauk rolniczych. W latach 1982-1998 pełnił funkcję Kierownika Zakładu Nawożenia oraz Kierownika Pracowni Diagnostyki Nawozowej Instytutu Warzywnictwa. Był także członkiem Rady Naukowej Instytutu Warzywnictwa II Kadencji. Od 1999 roku zatrudniony w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa pełnił kolejno funkcje: Kierownika Zakładu Uprawy i Nawożenia Roślin Sadowniczych, p.o. Kierownika Zakładu Agrotechniki oraz jednocześnie Kierownika Pracowni Uprawy i Nawożenia Roślin Sadowniczych. W 2008 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk rolniczych w zakresie ogrodnictwa. Uczestnik wielu kongresów, konferencji oraz warsztatów krajowych i zagranicznych. Autor i współautor wielu publikacji i opracowań naukowych. Został odznaczony Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, uzyskał tytuł Zasłużony Pracownik Rolnictwa oraz Zasłużony Działacz Związku Zawodowego Pracowników Rolnych, a także otrzymał odznaczenie za Zasługi dla Województwa Skierniewickiego.
Zapamiętamy Pana Profesora jako Człowieka niezwykle pracowitego, szlachetnego i prawego, chętnie dzielącego się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, zawsze służącego radą i pomocą.

Cześć Jego Pamięci


Msza święta żałobna zostanie odprawiona 26 listopada 2021 r. o godzinie 12.00 w Kościele św. Jakuba, a uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu komunalnym w Skierniewicach.

Dyrekcja i pracownicy
Instytutu Ogrodnictwa − PIB

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: