Skip to content

Zmarła dr Halina Nowacka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 30 marca 2020 roku zmarła w wieku 84 lat

dr Halina Nowacka


emerytowany pracownik Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.
Absolwentka Wydziału Ogrodniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pracę w ówczesnym Instytucie Sadownictwa podjęła w 1957 roku w Pracowni Fitopatologii Zakładu Ochrony Sadów, w której pracowała do czasu przejścia na emeryturę w 1995 roku.
Była wybitnym specjalistą w zakresie chorób infekcyjnych drzew i krzewów owocowych, autorem licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych. Miała ogromny, osobisty wkład w osiągnięcia Instytutu i polskiego sadownictwa.
Pani Doktor była bez reszty oddana swojej pracy zawodowej, którą wykonywała z wzorowym zaangażowaniem i pasją. Miała duży dar przekazywania i upowszechniania wiedzy.
Za wybitne zasługi w pracy naukowej i upowszechnianiu wyników była wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką Zasłużony Pracownik Rolnictwa, zespołową nagrodą Ministra Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Żywnościowej oraz innymi odznaczeniami resortowymi.
Pozostanie w naszej życzliwej pamięci jako Osoba pełna empatii i miłości do ludzi, zawsze uśmiechnięta, skromna, życzliwa, chętnie służąca pomocą i radą. Była lubiana i szanowana przez wszystkich, którzy Ją znali i z Nią pracowali. Taką Ją zapamiętamy.

Cześć Jej Pamięci


Pożegnanie Pani Doktor rozpocznie się 2 kwietnia 2020 r. o godzinie 10.00 Mszą św. w kościele św. Stanisława w Skierniewicach. Dalsze uroczystości pogrzebowe odbędą na Cmentarzu św. Józefa w Skierniewicach przy ul. Kozietulskiego.


Dyrekcja, Rada Naukowa i Pracownicy
Instytutu Ogrodnictwa

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: