Skip to content

Zmarła dr Teresa Badowska-Czubik

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 4 kwietnia 2020 roku, odeszła od nas w wieku 74 lat


Śp.

dr Teresa Badowska -Czubik


emerytowany Pracownik Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.
Absolwentka Wydziału Rolniczego Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie. Pracę w ówczesnym Instytucie Sadownictwa podjęła w 1969 roku w Pracowni Entomologii Zakładu Ochrony Roślin Sadowniczych, w której pracowała do czasu przejścia na emeryturę w 2014 roku.
Była znanym specjalistą w dziedzinie integrowanej i ekologicznej ochrony roślin przed szkodnikami, autorem licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych. Miała duży wkład w osiągnięcia Instytutu i polskiego sadownictwa.
Pani Doktor swoją pracę wykonywała z wielką pasją i poświęceniem. Miała duży dar przekazywania i upowszechniania wiedzy.
Za zasługi w pracy naukowej była wyróżniona odznaką Zasłużony Pracownik Rolnictwa, zespołową nagrodą Ministra Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Żywnościowej oraz nagrodami Towarzystwa Przyjaciół Instytutu Sadownictwa i Polskiego Towarzystwa Entomologicznego.
Pozostanie w naszej życzliwej pamięci jako Osoba nadzwyczaj skromna, życzliwa, chętnie służąca pomocą i radą. Była lubiana i szanowana przez wszystkich, którzy Ją znali i z Nią pracowali. Taką Ją zapamiętamy.

Cześć Jej Pamięci


Pożegnanie Pani Doktor odbędzie się 9 kwietnia 2020 r o godz. 12.30 w kaplicy przyszpitalnej, po czym o godz. 13.00, nastąpi przewiezienie Ciała i złożenie w grobie na Cmentarzu Komunalnym w Skierniewicach przy ul. Strobowskiej.


Rodzinie Pani Doktor wyrazy najgłębszego współczucia składają Dyrekcja, Rada Naukowa oraz pracownicy Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: