Skip to content

Targi MACFRUT 2022 − Fruit&Veg Proffesional Show

Rimini, 4-6 maja 2022 r.

W dniach 4-6 maja 2022 roku Instytut Ogrodnictwa − PIB uczestniczył w Międzynarodowych Targach MACFRUT w Rimini we Włoszech. Nasza jednostka zaprezentowała swoją ofertę badawczą w formule opracowanej w ramach projektu PROM-IO, finansowanego w ramach Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020.

Targi MACFRUT 2022 − Fruit&Veg Proffesional Show – to targi o zasięgu międzynarodowym, które swoim zakresem obejmują wszystkie obszary aktywności związanej z produkcją, dystrybucją i zagospodarowaniem owoców i warzyw.

W ramach realizacji projektu PROM-IO, oprócz klasycznego uczestnictwa w targach w tym samym czasie realizowana była Misja Gospodarcza, celem której było nawiązanie kontaktów z podmiotami gospodarczymi oraz organizacjami zaangażowanymi w szeroko pojętą działalność badawczo-rozwojową oraz we wdrażanie innowacji.

Przedstawiciele Instytutu między innymi spotkali się z zespołem realizującym projekty UNIDO (United Nations Industrial Development Organization) kierunkowane na wzmocnienie rolnictwa w krajach Afryki, ze szczególnym uwzględnieniem wdrażania zrównoważonych metod uprawy gatunków ogrodniczych. Zidentyfikowane perspektywiczne kierunki współpracy z uczelniami z Mozambiku i Zimbabwe będą dotyczyć w pierwszej kolejności dobrych praktyk w zakresie inżynierii rolniczej oraz wdrażania procedur produkcji ekologicznej.  

W ramach misji odbyło się też spotkanie z prof. Davide Neri z Universita Politecnica delle Marche z Ancony, na którym omówiono możliwości wspólnego przygotowania projektu w zakresie wspomagania idei gospodarki cyrkularnej w produkcji owoców w szczególności czereśni.

Zainteresowaniem potencjalnych partnerów biznesowych cieszyła się oferta odmian roślin jagodowych hodowli IO-PIB oraz możliwość współpracy nad doskonaleniem ekologicznych metod produkcji grzybów jadalnych.

image_pdfPobierz PDFimage_printDrukuj
Udostępnij na: